STIEGRAS.LV
Stiegras un kabeļi | Makšķerēšanas mānekļi |Kontakti
Ka pasūtīt jaunu stiegru vai kabeļus? Vienkaršakais un ātrākais variants, zvaniet uz numuru , par visu vienosimies pa telefonu. Gadījumā, ja neatbildu uzreiz, es noteikti atzvanīšu tiklīdz atbrīvošos. Otrs, sūtiet epastu ar pasūtījuma detaļam (un ja nepieciešams, bildem) un noteikti savu telefona numuru man uz epastu info@stiegras.lv un es ar Jums sazinašos.

Paldies!
NB! Ir trīs vienkārši noteikumi, kurus ievērojot stiegra vai kabeļu sistēma kalpos ilgi un droši:
  • Savlaicīga un regulāra vaskošana. Stiegras vaskošanai var izmantot gan specialu sintētisko vasku, kas ir pieejams dažādos Latvijas un ārzemju veikalos, gan mūsu pašu vietējo bišu vasku. Ir izmēģināts dažādu ražotāju piedāvātais un manuprāt bišu vasks lieliski tiek galā ar savu uzdevumu, pie tam salīdzinot ar "speciālo vasku" ir daudz lētāks un uz stiegras materiāla šķiedrām turās daudz ilgāk. Īsts bišu vasks parasti ir nopērkams dažados gadatirgos un visur tur, kur pārdot medu. Nelielas, pāris centimetrus garas sveces, vai vēl lētak vienkārši kausēta vaska gabaliņa, pietiks ļoti ilgam laikam.

  • Notīrīšana no netīrumiem un putekļiem. It sevišķi attiecas uz compound tipa arbaleta kabeļu sistēmu, kur kabeļi šaviena un arbaleta uzvilkšanas laikā beržas vai pret laidni lētakiem modeļiem, vai caur speciālu distanceri dārgākiem. Praktiski visi redzetie plīsušie kabeļi, bija pārgriezti ar distancerī iekļuvušiem smilšu graudiem, tāpēc šī būtu tā detaļa, kurai vajadzetu pievērst pastiprinātu uzmanību ne tikai apkopes laikā, bet arī trenniņa laika.

    Tas pats attiecas arī uz arbaletu stiegru, uzsmērejot par daudz lubrikanta vai vaska uz arbaleta sliedes uz tās sakrajas abrazīvi netīrumi, kas šaviena brīdī burtiski slīpē stiegru. Tāpēc nav ieteicams sliedes lubricēšanai izmantot jebkādu vasku vai biezu lubrikantu, ļoti labi šai vajadzībai noder uz PTFE (teflona) bāzeti lubrikanti, kurus uzklāj plānā kartā, tikai noslaukot sliedi ar auduma gabalu uz kura ir neliels PTFE daudzums. To pašu audumu var izmantot, lai notīrītu no putekļiem un citiem netīrumiem bultas, kas gan paildzinās bultu lietošanas laiku, gan dos iespēju tās izvilkt no mērķa ar daudz mazāku piepūli. PTFE spreja un smēres veidā ir nopērkams auto preču veikalos. Pieejamie "speciālie" lokiem un arbaletiem domātie lubrikanti lielāko tiesu ir ar tādu pašu sastāvu, bet maksā dārgak par daudz mazāku apjomu.

  • Pamatauklas aptīšanas diegu savlaicīga maiņa. Laicīgi pārtinot nodilušos stiegras vai kabeļu aptīšanas diegus, ir iespejams pagarinat lietošanas laiku lietotai stiegrai vai kabeļiem. Pie reizes tā ir iespeja parbaudīt stiegras stavokli slodzes vietās. Centrālais stiegras tinums, tur kur atduras bulta un kas tiek aizķerta ar palaišanas mehānismu, jāpartin videji pēc 200-300 šāvieniem, atkarībā no apstakļiem, kādos arbalets lietots un cik kvalitatīvi ir izgatavots palaišanas mehānisms un sliede. Jebkurš nelīdzenums uz sliedes vai palaišanas mehānisma samazina gan stiegras, gan tinuma lietošanas laiku.

© stiegras.lv
Jebkuras informācijas vai materiālu pārpublicēšana bez atļaujas ir aizliegta.